Odovzdávanie cien 2015
Programovanie

V kategórii Programovanie zvíťazili mimoriadne nadané deti zo 6 A triedy ZŠ na Kubranskej ulici v Trenčíne. Žiaci naprogramovali hru v novodobom programovacom jazyku Scratch. „Táto trieda mimoriadne nadaných detí sa veľmi orientuje na IT technológie a programovanie. Programovanie v tomto jazyku im nerobí problémy a väčšina z nich si spája svoju budúcnosť práve s oblasťou informačných technológií,“ hovorí Ing. Eva Mareková, učiteľka informatiky na ZŠ Kubranská v Trenčíne. „Žiaci si hru naprogramovali, otestovali a vytvorili aplikáciu, ktorá je použiteľná a vie poučiť aj zabaviť, a to je zmyslom tohto projektu. Ak sú s tým spojené nejaké vecné ceny, o to viac to teší deti aj našu školu,“ dodáva učiteľka Mareková.

Za hru vysvetľujúcu nástrahy, s ktorými sa možno stretnúť na internete, získali žiaci pre svoju školu nový kamerový systém a internetové pripojenie na tri roky zadarmo. Ceny im odovzdala riaditeľka ľudských zdrojov zo spoločnosti Slovanet, Michaela Hercegová. „Teší ma, že prostredníctvom našich projektov vidíme, ako stále viac detí v čoraz mladšom veku inklinuje k informačným technológiám, a to dokonca v oblasti programovania. Myslím, že v dnešnej dobe aplikácií so svojimi skúsenosťami nebudú mať problém s uplatnením na trhu práce. Týmto veľmi oceňujem aj prácu učiteľov v tomto smere. Zároveň ma príjemne prekvapil počet dievčat, ktoré sa spolupodieľali na danom súťažnom projekte,“ dopĺňa Michaela Hercegová.